Groruddalen.no
Fredag 3. september 2010
RSS

Feirer med Gaute og Samsaya

Ellingsrud IL jubilerer:

eil_listing
Gratis-konsert og aktiviteter for alle aldre. Slik ønsker Ellingsrud IL å feire sitt 30-årsjubileum.
eil_sak
JUBILEUMSFEST: Ellingsrud IL er inne i sitt 30. år. I den anledning inviterer de til stor fest på klubbens grusbane i morgen. Gaute Ormåsen og Samsaya kan oppleves live og gratis. F.v. Aina Evensen, sportslig administrator, Karsten A. Fredriksen, leder i EIL, og Espen Kleven, leder i EIL Håndball.

Selvfølgelig med fordel av hjemmebane. Idrettslagets grusbane vil forhåpentligvis fylles med flere tusen mennesker når man forskutterer feiringen av 30-årsdagen i morgen.

På scenen stiller Gaute Ormåsen (kjent fra «Idol») og den lokale heltinnen Samsaya, som er oppvokst på Ellingsrud.

I tillegg slår idrettslaget på stortromma og spanderer pølser og brus på alle fremmøtte som stiller i klubbfargene grønt og gult.

- Hele nærmiljøet er invitert, og alle er velkomne, sier sportslig administrator i EIL, Aina Evensen.

«Live from grusbanen»
Kampanjen for å fylle sletta har pågått lenge. Plakater er spredt over stort sett hele bydelen, i tillegg til de nærmeste naboene på andre siden av kommunegrensa.

Dermed regner bursdagsbarna med at et fire-sifret antall mennesker vil ta del i feiringen av det lokale idrettslaget.

- Det er jo alltid vanskelig å si hvor mange som kommer, men jeg regner med at vi runder 1000 mennesker, sier Evensen.

Det store trekkplasteret er fjorårets sølv-vinner i Idol, Gaute Ormåsen. Han vil gjennomføre en timelang konsert med fullt band på en scene som settes opp på EILs grusbane.

I tillegg skal Samsaya - som selv er oppvokst på Ellingsrud - entre samme podium og fremføre tre låter fra sitt nye album.

- Hele dagen har kostet oss mye, men det viktigste er at det gir noe tilbake til alle, sier leder i EIL, Karsten Fredriksen.

Jubileumsfest
Morgendagens bursdagsfeiring skjer to måneder før den egentlige datoen, som er 14. november.

Aktivitetene tar til kl. 12.00, med leker og konkurranser for barn og ungdom. Det hele avsluttes med en jubileumsfest for de voksne på kvelden. Et telt som rommer 100 mennesker er allerede innleid og fylt opp. Blant annet med personen som lørdag blir klubbens første æresmedlem.

- Vi har invitert tre av grunnleggerne av klubben som fortsatt er medlemmer, og vi vil dele ut vårt første æresmedlemskap, sier Evensen, men hun ønsker (selvfølgelig) ikke å røpe navnet på vedkommende før lørdag.

Medaljer blir det også til alle medlemmer; en 30 års-medalje deles også ut i forbindelse med jubiléet i morgen.

Jubilant i medvind
Kunstgressbane og nærmiljøanlegg. Og i det fjerne er håpet om en egen flerbrukshall i ferd med å nærme seg en realitet. 30-åringen Ellingsrud IL opplever meget gode tider i jubileumsåret.

- Her går det så det suser, sier sportslig administrator Aina Evensen.

Bak henne og leder Karsten A. Fredriksen ligger underlaget for som skal bli klubbens nye kunstgressbane. I løpet av få dager rulles gresset ut i størrelsen 105 x 68 meter.

Få meter unna er klubbens nye nærmiljøanlegg i ferd med å finne sin form. Akebakke og sandvolleyball-bane er allerede på plass. Men prosjektet, som ledes av Ingrid Tollånes, er kun halvveis til målet.

- Jubileumsåret har vært fantastisk. Vi er i gang med nærmiljøanlegg, vi får kunstgressbane og politikerne ønsker å støtte oss i arbeidet med å få en idrettshall her oppe, fortsetter Evensen.

I følge leder Fredriksen skal en eventuell hall gavne flere enn dem som slekter til idretten. Drømmen er å ha et samlingspunkt med både fritidsklubb og tilbud for eldre.

- Vi ønsker noe lignende et samfunnshus, med fritidsklubb i tilknytning, sier han.

- Og kanskje en kafé, skyter Evensen inn.

For to år siden sto hun fram for en dødssyk fotballgruppe, som var i ferd med å bli drept av likegyldighet.

Etter oppslaget i AKERS AVIS/ Groruddalen uteble ikke responsen. I dag er 30-åringen meget frisk og i stor vekst.

- Vi merker at det er en økende positiv holdning til Ellingsrud Idrettslag blant lokalbefolkningen. Vi får mange tilbake som har vært med tidligere. Det er gamle travere som har lyst til å bidra igjen og ungdom som har spilt i EIL og som kommer tilbake som voksne, sier hun.

Været i Groruddalen

Fredag
Fredag Lettskyet
13°
Lettskyet
Svak vind
Lørdag
Lørdag Klarvær
12°
Klarvær
Svak vind
Varsel fra yr.no

Ukens bilde

Våt svømmedag