Siste saker

Flyr videre

Etter ett tap og tre seire er Ellingsruds J-15 klare til å kvalifisere seg videre til finalene i flyball.
- Det er veldig stressende når du skal prøve å bare score med triks, forteller Ellingsrudjentene som deltar i flyballturneringen for aller første gang.

Etter første runde i Furusethallen, skal de nå satse alt for å kapre den store pokalen. Turneringen er for region Øst-Norge, hvor 20 lag i 90-klassen deltar.

- Alle lag går videre til andre runde, men etter dette blir det semifinaler og finaler for de beste lagene, forteller Ronald Skorstad, lagleder for Ellingsrud J-15.

Til Italia
Turneringen er ment som en avveksling til den «vanlige» håndballtreningen, og ha det moro med mest mulig bråk og støy.

- Men selv om dette er ment bare for moro, har nok jentene lyst til å fighte seg fram til seieren, sier Skorstad.

Idretten kan minne litt om beachhåndball, og til sommeren får Ellingsrudjentene testet ut idretten i sanden. De skal nemlig elleve dager til Italia for å spille håndball, men på en av fridagene arrangeres det beachhåndball hvor samme regler som flyball gjelder.

- Vi gleder oss til turen, men fram til den tid må vi konsentrere oss om Østlandsserien og A-serien, forteller jentene.

Dette er flyball
• To utespillere og en målvakt
• Maks tre innbyttere
• Bruker minihåndballmål og håndball
• Spiller over en halv håndballbane
• Spilletid: 2 x 8 minutter
• To poeng ved å score med triks (flygere, backhand, piruett, artisteri)
• Ellers like regler som håndball

flyball_sak
FLYR VIDERE: (bak f.v.) Line Knarud, Lisa Johansen Persheim, Charlotte Hellebostad, Tonje Høylo Jevne og Elisabeth Loe (flyvende) håper å komme til topps i flyballturneringen.