Siste saker

Inviterer til miljødag

På onsdag arrangerer Lefdal en miljødag i samarbeid med Alna senter. Kaster du EE-avfallet ditt her kan din idrettsforening bli 20.000 kroner rikere.

– Vi har tatt kontakt med arbeidsutvalget i Idrettens samarbeidsutvalg (ISU) i Groruddalens fire bydeler, i tillegg til bydel Østensjø som også ligger tett opptil dalen, forteller lagersjef Roar Wangen på Lefdal Alna.

Elektronikkmarkedet som holder til på Alna senter samler inn elektronisk avfall til resirkulering – alt fra mobiltelefoner og annen småelektronikk til store hvitevarer. Men leverer du EE-avfallet ditt til Lefdal Alna på selve miljødagen, onsdag 25. mai, kan du bidra til at din idrettsforening stikker av med premieren på 20 tusenlapper.

Mest EE-avfall
Det er det idrettslaget som samler inn mest elektronisk avfall i kilogram som stikker av med premien. For å delta må avfallet leveres mellom klokka 14 og 20 på miljødagen.

– Hvis du ikke er med i en idrettsforening, så kan du velge hvilken idrettsforening du har lyst til å støtte, opplyser varehussjef på Lefdal Alna, Pål Henning Olsen.

Parkeringsplassen i nærheten av Lefdal vil avsperres på aksjonsdagen, slik at ulik elektronikk kan sorteres på egne områder.

Egen miljøbil
Alnas senterdirektør Hans Georg Helberg synes det er positivt at Lefdal står i spissen for miljøaksjonen. Sentret samarbeider med elektromarkedet, og har tatt med en egen miljøbil for anledningen.

– Vi ønsker å ha et fokus på miljø og el-retur, forteller han.

Direktør Isak Oksvold for miljø- og samfunnsansvar i Aspelin Ramm, som eier Alna senter, mener miljøaksjonen står i tråd med Aspelin Ramms miljøbevissthet.

– Vi fokuserer på miljøet, og sparte blant annet inn nesten 8 millioner kroner på energi i fjor i våre bygg, sier han.

Vi ønsker å ha et fokus på miljø og el-retur, forteller senterdirektør Hans Georg Helberg på Alna senter.
Loading map...