Siste saker

Rappe-samarbeid

Rapduoen KeSera fra Ellingsrud slår seg nå sammen med to andre Oslo-rappere. Etter et tett samarbeid er de nå klare for flere opptredener sammen med ny sommerlåt.

Rapperne Raymond Henriksen (22) og Nahom Feshatzion (23) utgjør KeSera, og har nå slått seg sammen med Sam Eghtadari (18) alias Sama D og Arif Suleman (23) – bedre kjent som Phil.T.Rich.

– Gutta har for tiden et tett samarbeid, og er allerede i gang med å fremføre flere live show sammen, informerer manager Chris Collins.

De får stadig nye oppdrag og vil i løpet av sommeren blant annet fremføre den nye sommerlåta «Hva skjer».

– Dette er en gladlåt ment for sene sommerkvelder og klubber, og handler om gutters oppfatning av damer på byen, forteller Raymond Henriksen.

Milliontreff på YouTube
Raymond Henriksen og Nahom Feshatzion har begge vokst opp på Ellingsrud.

Etter hvert slo de seg sammen som rapduoen KeSera, og har produsert flere låter i samarbeid med den norske beatmakeren og DJ-en William «Nasty Kutt» Wiik Larsen.

Totalt sett har deres låter fått milliontreff på YouTube, og i 2009 ga duoen ut låta «Si Yeah» som et bidrag til årets russelåt for «Smurfs ´09».

– Sama D har blant annet vært på A-lista på radio i over tre måneder med låta «Hip Hop» produsert av Nasty Kutt, og Phil.T.Rich har lenge vært med i den populære undergrunnsgruppa Hustle & Flow som er en del av crewet «Bankrupt», sier Chris Collins

Photographer
TETT SAMARBEID: Raymond Henriksen (22, f.v.), Arif Suleman (23), Sam Eghtadari (18) og Nahom Feshatzion (23) har planer om å blant annet fremføre sin nye samarbeidslåt «Hva skjer» under flere live-opptredener i løpet av sommeren (Foto: Charles Lloyd-Williams).