– Det blir veldig spesielt. GranittRock er jo på Grorud. Det var kjempegod stemning, og vi følte samholdet med publikum, som er en stor del av GranittRock, forteller vokalist Øyvind Strøm i Made in China.
Bandet hadde ikke spilt sammen siden de sto på scenen i skateparken under Øyafestivalen i sommer, men det var ingen hindring for leveranse på GranittRock.
– Vi hadde ikke spilt på noen uker, og gikk rett på uten øving. Det funka som bare det, sier Strøm.
I festivalavisa kunne vi lese at bandet syntes det var stort å få spille på GranittRock. Og i ettertid de ikke mindre takknemlige.
– Kjempekult at vi får muligheten til å spille på hjemmebane, forteller vokalisten.
Og han er ikke treig med å takke Fyrhuset Musikkverksted for all støtten de har fått.
– Fyrhuset er en utrolig ressurs.
Fremover kommer Made in China til å trappe litt ned på spillingen da to av bandmedlemmene har flyttet utenbys.
– Det blir litt rart og ikke øve så mye, men vi skal prøve å få til noen konserter hvor vi kan samles, forteller Strøm.