Natt til i dag ble en person skadet etter en biljakt på Ammerud. Føreren (38) var ruset og og kjørte uten førerkort.
Skrevet av: Kenneth Fossheim Publisert: 17. april 2012 Oppdatert: 17. april 2012
– Føreren stoppet ikke da politiet ba ham om det ved 01.15-tiden natt til tirsdag. I stedet for å stanse, ga føreren full gass, forteller førstebetjent på Stovner politistasjon, Roy Cato Einarsen.
Ferden gikk innover Ammerudveien i høy hastighet før han krasjet på en gangvei ved Haglundveien.
Se videoen nederst i artikkelen
Føreren av bilen, en 38 år gammel mann, er en tidligere kjenning av politiet. Han ble fraktet til A-hus med lettere skader etter kollisjonen.
– Bilen han kjørte, en BMW, hadde falske kjennetegn. Skiltene tilhørte en Mitsubishi, forteller Einarsen.
38-åringen hadde ikke førerkort og han uttalte i tillegg at han hadde tatt piller. Derfor tok politiet en blodprøve av mannen, men denne er ikke klar ennå.
Spesialenheten for politisaker bli rutinemessig koblet inn etter en biljakt. Hva som skjer med gjerningsmannen er foreløpig uvisst.