De ubudne gjestene kom seg inn i sentret ved å knuse ett vindu inn i én av sentrets frisørsalonger.
– De kom seg inn i frisørsalongen og ville ta seg videre inn i Expert, sier Stein Erik Olsen, som er etterforskningssjef på Stovner politistasjon.
– Vi har folk på stedet nå som skal sikre spor, legger han til.
Etter å ha kommet seg inn i frisørsalongen, knuste tyvene nok en rute for å komme seg inn i sentret – før de prøvde å komme seg inn i Expert. Det lykkes de ikke med, siden butikkens vegger er laget av stål.
Etterforskningssjefen forteller at det kun er et par dager, siden forrige innbrudd på sentret. En kjenning av politiet ble pågrepet for det innbruddet.
– Vi kommer til å se sakene i sammenheng, sier Olsen.
Veldig negativt
Senterleder Knut Lystad ved Økern senter ser ikke lyst på den siste tids hendelser.
– Det er negativt, frustrende og irriterende. I tillegg er det arbeidskrevende, sier han.
I løpet av tiden han har vært senterleder, har han opplevd innbrudd en håndfull ganger.
– Det er likevel mer enn det vi synes er alreit. Ingen av gangene har tyvene klart å få med seg noe verdifullt herifra. Det er ikke et lurt senter å prøve seg på, sier han.
Sentret har investert i og montert en god del nye overvåkningskameraer den siste tiden.
– Vi har klart og finne ut hvem flere er ved hjelp av disse kameraene. Vi har også klart å lese bilnummer, sier Lystad.